Медали за плажния ни волейбол

От 22 до 25 август се проведе Държавният шампионат по плажен волейбол в с. Равда. Участваха 16 отбора момичета и 15 отбора момчета (по регламент 90-92 набор) от цялата страна. От Нова Загора участваха 2 двойки момичета - Павлена Динкова и Венелина Шишкова, Цветомира Трифонова и Зорница Иванова, а от момчетата една двойка - Стефан Динев и Стефан Байчев. Отборите ни се върнаха с медали и демонстрираха атрактивен волейбол и завидни умения. Създадоха незабравими емоции за публиката. Любимки на почитателите на този спорт, на съдиите, на състезателите и треньорите станаха Павлена и Венелина. Те разплакаха в 1-ви кръг, станалите по-късно републикански шампионки от Левски София-Мишева и Желева, като ги разгромиха с 21:13. После преодоляха и двойките на Русе и на Варна. По пътя за полуфинала ги спря двойката на Академик София, която трудно ги победи с 21:19. Системата на игра бе двойно елиминиране и така нашите момичета, които видимо отстъпваха в ръстово отношение на 190 сантиметровите софиянки, останаха на 5 място след двата отбора на Левски и тези на Славия и Академик. Публиката и съдиите бурно аплодираха награждаването им с медали и ги поканиха на следващия турнир. Честито на медалистите ни!